Shqiptarët marrin në këmbë Greqinë, kapen me 96 kilogramë drogë

Kliko per me shume info

Pesë shqiptarë janë arrestuar në Greqi pasi u kapën me 96 kilogramë marijuanë. Ata u kapën me katër çanta marijuanë pasi po përpiqeshin të kalonin kufirin në këmbë.

Operacioni për arrestimin e tyre u zhvillua në Igumenicë pas informacioneve qe dispononte policia greke ne lidhje me sasine e lendes narkotike.

Kliko per me shume info

Identiteti i tyre nuk bëhet i ditur, por mediat greke shkruajnë se shqiptarët janë të moshave 26, 26, 31, 31 dhe 50-vjec. Atyre iu sekuestruan edhe 5 celularë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.