Policia greke publikon fotot, këta janë shqiptarët që mbushën Athinën me drogë

Kliko per me shume info

Ne foto Devis Nikolli

Autoritetet greke kanë publikuar fotot e 7 të arrestuarve gjatë një operacioni anti-drogë, anëtarë të një bande që shpërndante sasi të mëdha kanabisi në Athinë.

Operacioni u zhvillua me 22 Janar, teksa sot Policia ka publikuar fotot e të arrestuarve.

Kliko per me shume info

Katër prej anëtarëve të këtij rrjeti janë shqiptarë.

Ne foto Fatjon Habilaj

Ata janë Rando Hodollari 27 vjeç, Spartak Zene 31 vjeç, Fatjon Habibaj 33 vjeç dhe Devis Nikolli 23 vjeç. Kjo organizatë kriminale funksiononte që prej fillimit të vitit 2017 dhe çdo anëtar kishte detyra specifike.

Banda drejtohej nga dy shqiptarët Spartak Zene dhe Fatjon Habibaj, shkruajnë mediat greke.

Ne foto Spartak Zene

Kanabisi fshihej në disa apartamente në Athinë, të cilat ishin marrë me qira.
Policia po heton për persona që të tjerë që mund të kenë lidhje me grupin e drogës.

Ne foto Rando Hodollari

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.