Shpërthen Inva Mula ndaj gazetarëve: Sapo lexova një titull bombë, i hidhni benzinë zjarrit

Kliko per me shume info

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula është përfshirë në debatin për teatrin kombëtar, ku sipas saj në Shqipëri nuk ka fare teatër.

Lidhur me këtë çështje të shumëpërfolur së fundmi, sopranoja është shprehur se është e turpshme që në 2018-n të aktorët jetojnë në kushte të tilla.

Kliko per me shume info

Pas deklaratës së saj mediat menjëherë e kanë raportuar, dhe disa prej tyre e kanë interpretuar si kundërvënie ndaj qeverisë.

Nëpermjet një statusi në facebook, Inva Mula është shprehur se mediat i interpretojnë si duan dhe raportojnë në kontestin që dëshirojnë. E revoltuar, sopranoja shkruan, se në të vërtetë mediat nuk kanë bërë gjë tjetër përveçse i kanë hedhur benzinë zjarrit.

Reagimi i plotë:

Te nderuar miq , sapo lexoj nje titull ( bombe ) ku shkruhet se kam dale kundra qeverise ! Nje artist eshte I lire te shprehet dhe te thote me force ate qe ndjen.

Problemi eshte kur per arritje qellimesh te panjohura per mua ( dhe nuk eshte hera e pare ) gazetaret ndjerrin nga konteksti i ngjarjes ate qe desherojne dhe e perdorin pa ndroje per ti hedhur benxine zjarrit ! …a suivre …,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.