Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve të prostitucionit në Greqi, në pranga 5 shqiptarë

Kliko per me shume info

Një rrjet trafikantësh është shkatërruar në Greqi.

Mësohet se grupi prej 12 personash shfrytëzonin femra për prostitucion.

Kliko per me shume info

Sakaq, policia greke ka mundur të vërë në pranga gjithë grupin, ku 5 prej tyre rezultuan të ishin shqiptarë. Gjatë operacionit policia sekuestroi 63.830 euro, 96 celularë si dhe 6 makina.

Ende nuk bëhet i ditur identiteti i shqiptarëve dhe detajet e ngjarjes. Policia dhe grupi hetimor janë duke kryer verifikimet dhe hetimet paraprake.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.