Shkatërrohet banda shqiptare e 260 grabitjeve në Francë

Dhjetë vetë të nacionalitetit shqiptarë u arrestuan më parë këtë javë nga policia franceze.

Ata besohet të kenë kryer të paktën 260 vjedhje në rajone të tilla si Bouches-du-Rhone, Alpes-Maritimes, Var dhe Vaucluse.

Kliko per me shume info

Xhandarmëria goditi një rrjet të fuqishëm në fillim të kësaj jave në juglindje të Francës.

Një ekip prej dhjetë hajdutësh, që do të shkaktonin të paktën 260 vjedhje në rajonin e Paca, u arrestuan.

LEXO EDHE:  Aksident në punë, vdes një 40- vjeçar, arrestohet tekniku i firmës në Tiranë

Gjatë kërkimeve, hetuesit zbuluan telefona celularë, tableta digjitale, çanta luksoze dhe bizhuteri.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here