Do t’i shembet shtëpia, i riu hipën mbi çati dhe kërcënon të hidhet

Kliko per me shume info

Një person tenton të hidhet nga çatia e shtëpisë, pasi kjo e fundit rrezikon të shembet.

Ngjarja në fjalë është regjistruar mëngjesin e sotëm tek Liqeni i Thatë. Shtetasi Klajdi Peti kërcënon se do të ndërmarrë këtë akt të rëndë nëse i prishet shtëpia.

Kliko per me shume info

Familja Peti deklaroi për “BW” se banesën e kanë ndërtuar në vitin 1995 mbi truallin e tyre.
Ndërkohë në 2005-ën kanë aplikuar për të legalizuar banesën, por në 5 janar 2018 iu vjen shkresa se përjashtohen nga legalizimi, pasi zona ku është banesa është zonë e mbrojtur. Në datën 25 familjarët pohuan se strukturat përkatëse kishin shkuar t’i prishin banesën.

Duke marrë shkas nga kjo situatë familja Peti ka hedhur në gjyq çështjen, ndërsa dje u mbajt seanca e parë në Gjykatën Administrative.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.