Roma fiton me përmbysje, kthehet në zonën Champions

Skuadra romake është kthyer në vendin e katër të Serie A, pas fitores me rezultat të merituar ndaj Beneventos 5:2.

Golat për vendësit shënuan Fazio, Dzeko, Under dhe Defrel, ndërsa për mysafirët Guilherme dhe Brignola.

Kliko per me shume info

Pas kësaj fitoreje Roma ngritët në pozitën e katërt më 47 pikë, një më shumë se sa Lazio në vendin e pestë dhe një më pak se sa Inter në vendin e tretë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here