Rihanna ndalohet të shkojë në Senegal dhe fajin e ka “Iluminati”

Diva e muzikës pop, Rihanna, do të merrte pjesë në një konferencë krah presidentit francez, Emmanuel Macron për edukimin e fëmijëve afrikanë.

Por, këngëtarja thuhet se nuk do të shkojë në Senegal pasi disa organizata islamike kanë ndaluar pjesëmarrjen e saj, me arsyen se ajo është pjesë e “Iluminatit” dhe ju del në mbrojtje homoseksualëve.

LEXO EDHE:  Vdekja e mistershme e dj të njohur Avicii, reagon përfaqesuesi i tij
Kliko per me shume info

‘The South African’ raporton, se një shoqatë prej 30 grupesh fetare senegaleze kanë paralajmëruar protestë pasi këngëtarja nuk është e mirëpritur në vendin e tyre.

Ende nuk është bërë e ditur nga ana e këngëtares se a do marrë pjesë a po jo.

Kujtojmë që Rihanna ka qenë pjesë e shumë ndihmave humanitare.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here