Parashikimi i motit, reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin e vendit

Kliko per me shume info

Kthjellime dhe alternime vranësirash do të ketë në gjithë vendin duke sjellë reshje të pakta shiu e dëborë, kryesisht në Qendër dhe zonat Jugore.

Pasditja sjell përmirësim të përkohshëm të motit në pjesën më të madhe të vendit por sërish në mbrëmje dhe gjatë natës, ri-kthehen vranësirat dhe reshjet në pjesën më të madhe të tij.

Kliko per me shume info

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë me një rënie të lehtë gjatë mëngjesit por mesdita do të ruajë vlera termike konstante.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.