Rëndohet situata në Vlorë, 17 familje evakuohen, 7 banesa nën ujë

Kliko per me shume info

Është rënduar situata në zonën e Vlorës.

17 familje që rrezikoheshin nga përmbytjet janë evakuuar me urgjencë nga Forcat e Armatosura që kanë mbërritur në terren gjatë natës.

Kliko per me shume info

17 familjet që rrezikohen nga përmbytja e lumit Vjosë, janë evakuuar për herë të dytë brenda 2 muajsh.

Dalja e Vjosës është e ngjashme me situatën e dhjetorit, deri tani janë 7 banesa plotësisht nën ujë.

Banorët e fshatrave Novoselë, Fitore, Bishan kanë nisur evakuimin dhe largimin e gjësë së gjallë për të shmangur pasojat..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.