Rama për të përditshmen greke: Jemi pranë marrëveshjes së detit me Greqinë

Kryeministri Edi Rama ka folur për të përditshmen greke “Ta Nea” lidhur me marrëveshjen e detit dhe çeshtjen çame.

Kreu i qeverisë së Tiranës ndër të tjera thotë se marrëveshja për kufijtë detar do të jetë e drejtë për të dy palët.

Kliko per me shume info

Rama thekson se midis Shqipërisë dhe Greqisë nuk ka probleme territoriale.

LEXO EDHE:  Paralajmëron Bushati: Ja çfarë do bëj me Ramën javën tjetër

Sa i takon çështjes çame, Rama ka deklaruar se ajo është “çështje e të drejtave themelore të njeriut”.

Ata kanë të drejtë të udhëtojnë në Greqi si çdo qytetar evropian – ka thënë Rama për “Ta Nea”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here