RAI vendos: Kënga e Ermal Metës vazhdon garën në Sanremo

Kliko per me shume info

Siç u njoftua ditën e kaluar, kënga e tij “Non mi avete fatto niente” në bashkëpunim me Fabrizio Moro është konsideruar plagjiaturë e si pasojë është pezulluar nga festivali.

Por së fundmi pas shumë sekulimeve se kënga do të hiqej nga festivali është vendosur që dueti mes Ermal Metës dhe Fabrizio Moro do të vazhdojnë garën.

Kliko per me shume info

Viale Mazzini mendoi se dueti artistik nuk duhet të penalizohet por duhet të vazhdojë garën në festivalin e Sanremos, pai ajo përputhej me kërkesat e këtij festivali.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.