“Qepe gojën”, Hoxha flet për ‘shpërthimin’ e Berishës, tregon dhe si ndodhi vrajsa e dëshmitarit

Gazetari Artan Hoxha reagoi sërish ndaj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha nga studio e “Arena” nga Dritan Hila në Ora Neës, duke theksuar se me këtë shkrim, atij i thuhej të mbyllte gojën se kishte kaluar vijën e kuqe.

Hoxha: Prokuroria kanë dosje shumë më të forta, por e kanë nisur nga kjo. Akuzat për të cilat ata janë arrestuar dhe për mua është shumë e keqe përfshirja e deputetëve në këtë histori. Po u përfshi politika, mbaroi historia. Dhe mesazhi që mora nga Berisha sot, ishte të qepja gojën, se po kaloja vijën e kuqe.

LEXO EDHE:  Ishte drejt vdekjes, bën 'letra' greke dhe shkon në Britani, por aty shqiptares i ndodh e papritura
Kliko per me shume info

Fana: Ti po mban qëndrim me dy standarde. Këtej ke bindjen që këtu po luan politika, e qeverisja ndikon te prokuroria. Nga ana tjetër mbron integritetin e gjyqtarit të kësaj çështje.  Në momentin që thua kjo është punë e drejtësisë, sikur nuk shkon.

Hoxha: Ai njeri ka denoncuar sesi policia lokale në bashkëpunim me trafikantët e drogës kishin mbjellë parcela me kanabis.

LEXO EDHE:  “S’ka bir nëne”, Tahiri shantazh Ramës? Kryeministri: E njoh mirë të kuptoj kush është “biri i kurvës’

Unë kam hyrë edhe vetë në parcelë kam rrezikuar edhe jetën time. Ai ishte familjar, edhe unë familjar. Ai nuk është vrarë pas një jave. Por është ekzekutuar 4 muaj më mbrapa. E kanë rrëmbyer i kanë, futur një plumb pas koke në rrugën nacionale. Sepse ky është kodi, qepe gojën mos fol.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here