Protesta kundër ministres së Drejtësisë, policia ndalon disa studentë

Kliko per me shume info

Dhjetëra të rinj, studentë të drejtësisë janë mbledhur mesditën e sotme para Ministrisë së Drejtësisë.

Ata kanë protestuar kundër ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, që firmosi ekstradimin e Nazer Seitit për në Itali.

Kliko per me shume info

Kanë qenë efektivët e Komisariatit numër 3 që kanë shoqëruar sot studentët e Drejtësisë të cilët protestuan përpara Ministrisë së Drejtësisë dhe kërkuan dorëheqjen e ministres Gjonaj.

Në komisariat kanë shkuar edhe deputetët e LSI, Endrit Braimllari, Keidi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.