Presidenti shtyp me bulldozer makinat luksoze të kriminelëve dhe trafikantëve të drogës

Kliko per me shume info

Presidenti Filipinez, Rodrigo Duterte i njohur si një nga liderët më të njohur në glob për luftën e paprecedentë ndaj kriminelëve dhe shkelësve të ligjit ka marrë një hap të rrallë.

Së fundmi, presidenti ka dhënë urdhër të shkatërrohen me bulldozer makinat luksoze dhe shumë të shtrenjta të kriminelëve, siç duken në një video të postuar nga Washington Post.

Kliko per me shume info

Makinat e shkatërrura arrijën vlerën 1.2 milion dollarë, dhe hekuri i makinave do të përdoret për lodra.

Video u shpërnda nga zyra e presidentit, ditën e martë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.