Pr/ligji mbi bursën e energjisë, përçahet LSI

Kliko per me shume info

Gjatë votimit në seancën parlamentare të ditës së sotme në lidhje me ndryshimet në Energji, ka pasur përçarje mes deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Është votuar projektligji i cili ka qenë në rend të ditës së sotme në seancë plenare.

Kliko per me shume info

Pr/ligjin për të cilin u diskutua dhe u votua sot ishte mbi bursën e energjisë.

Opozita nuk ka votuar e ndërsa deputetët e LSI-së Haxhinasto, Panariti, Rrokaj, Naço,Ttusha kanë votuar pro në parim. Ndërsa vetingu në polici ka kaluar me procedurë të përshpejtuar. Ky projektligj ka marrë 86 vota pro dhe 1 abstenim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.