Policia i vrau vajzën 14 vjeçare, familja nuk gjen paqe nëpër gjyqe

Kanë kaluar 21 vjet që nga vrasja e një 14-vjeçareje në Peqin, por prindërit e saj akoma nuk kanë gjetur paqe.

Ata e kanë rikthyer sërish në vëmendje këtë vrasje, duke fajësuar Policinë por pa gjetur drejtësi.

Kliko per me shume info

Pasi kanë provuar prej vitesh të gjitha shkallët e gjyqësorit, së fundmi ata i janë drejtuar Gjykatës së Lartë me një padi civile, ku kërkojnë dëmshpërblim nga Ministria e Brendshme dhe Komisariati i Policisë së Peqinit.

LEXO EDHE:  Përplas për vdekje kalimtarin dhe largohet nga vendngjarja, policia në ndjekje të shoferit

Viti 1997 ishte një vit i vshtirë për të gjithë shqiptarët, mes tyre edhe për familjen Bufi në Peqin, të cilët humbën vajzën 14-vjeçare nga një shkëmbim zjarri mes forcave të Policisë dhe disa personave të armatosur që ata kishin në ndjekje.

Sipas aktit mjeko-ligjor është arritur në konkluzionin se shtetasja Matilda Bufi ka vdekur si pasojë e shokut të rëndë traumatik hemorragjik nga plaga e shkaktuar me armë zjarri shkruan panorama.

LEXO EDHE:  SHERR me Ballën e Ruçin/ Pse u acarua Berisha që u largua? Ky është GJESTI që bëri para se të dilte nga Kuvendi

Kjo shtetase është vrarë nga një predhë e vetme arme zjarri, e cila ka qenë tejshpuese nga e djathta në të majtë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here