Po çonte kontrabandë 6 emigrantë ilegalë në Angli, kapet pasi postoi një selfie (FOTO)

Kliko per me shume info

Një marinar i cili u përpoq të kontrabandonte gjashtë emigrantë të paligjshëm në vend ishte aq i sigurt sa ai madje bëri një selfie në jahtin që ai përdorte.

Dmytro Kruik, 29 vjeç, postoi një selfie, ndërsa ai dhe mikja Vladyslav Kurtoglu, 50 vjeç, u përpoqën të sillnin gjashtë burra ukrainas në Britani në jahtin e tyre, Tazik.

Kliko per me shume info

Çifti po përpiqej të lundronte nga Barfleur në Normandi, Francë, në Ishullin Hayling, Hampshire, kur ata u ndaluan nga një anije patrullimi bregdetare e Forcave Kufitare.

Zyrtarët në bordin e Forcave Kufitare shoqëruan jahtin në port në Ishullin Hayling, ku ata zbuluan gjashtë burra ukrainas në anije./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5368295/Selfie-smuggler-guilty-unlawful-immigration.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.