Përmbytet Rrogozhina, deputetja e PD Pampuri publikon fotot

Kliko per me shume info

Deputetja e PD, Orjola Pampuri ka publikuar disa pamje nga përmbytjet në Rrogozhine si pasojë e reshjeve të shiut. Përmes një statusi në Facebook, Pampuri thotë se shteti dhe bashkia nuk kanë marrë asnjë masë për tju ardhur në ndihmë qytetareve.

Ja statusi i  plotë i deputetes demokrate në rrjetet sociale. Vershimi i Shkumbinit, permbyti sot Rrogozhinen. Ku eshte shteti, ku jane masat qe duhet te ndermerreshin e ti paraprinin rasteve te permbytjeve. Bashkia nuk ka marre asnje mase qofte edhe te dale te degjoje e te mbeshtese qytetaret.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.