Përleshje masive mes emigrantëve në Calais të Francës, 4 në gjendje të rëndë

Kliko per me shume info

Katër refugjatë adoleshentë janë në gjendje të rëndë për jetën dhe dhjetra të tjerë kanë mbetur të plagosur pas përleshjeve masive në qytetin port të Calais në Francë.

Besohet se sherri ka nisur pasi një 37-vjeçar afgan ka qëlluar me armë zjarri drejt adoleshentëve eritrean duke i plagosur rëndë. Më pas sherri ka marrë përmasa të mëdha dhe është dashur ndërhyrja e një numri të madh të forcave policore për ta vënë situatën nën kontroll.

Kliko per me shume info

Mijëra emigrantë ilegalë qëndrojnë prejn kohësh në Calais, në tentativë për të kaluar kanalin drejt brigjeve britanike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.