Gruas nga Tirana “i përlajnë” makinën, shpallet në kërkim 30-vjeçari

Kliko per me shume info

Shet makinën që në korrik të vitit kaluar, por nuk arrin të marrë dot lekët.

Nje grua ka bere kallezim ne Komisariatin e Policisë Nr. 2, per nje shtetas i cili i ka “përlarë” makinën dhe nuk i ka paguar paratë që i detyrohej.

Kliko per me shume info

NJOFTIMI I POLICISE:

Më datë 08.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin S.K, vjeç 30, banues në Tiranë, pasi në Korrik 2017, me anë të mashtrimit, i ka marrë mjetin tip “Renault”, kundrejt një shumë eurosh shtetases V.XH, vjeç 69 banuese në Tiranë, ku nga kjo shumë i ka dhënë vetëm një pjesë dhe ka shkëputur kontaktet.

Punohet për kapjen e S.K dhe gjetjen e mjetit. Neni 143 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.