Perez vendos, trajneri gjerman do të jetë zëvendësues i Zidane

Kliko per me shume info

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka vendosur që në fund të sezonit të prish kontratën e Zinedine Zidane.

Florentino Perez është duke punuar që të gjejë një trajner për sezonin e ri 2018/19, pasi ka humbur besimin në Zinedine Zidane.

Kliko per me shume info

Real Madrid është eliminuar nga Copa del Rey, është 19 pikë mbrapa Barcelonës në La Liga dhe gara e vetme ku po garon është Liga e Kampionëve.

Sipas Mundo Deportivo, Perez tashmë ka vendosur dhe gjatë verës së ardhshme do të bëjë ndryshime.

Dëshira e tij më e madhe do të jetë përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Low, i cili shihet si adekuat për të bërë revolucion në Madrid.

Në rast se Low refuzon të marrë drejtimin e Realit, atëherë alternativa tjera janë, Mauricio Pochettino, Maurizio Sarri, Guti dhe Massimiliano Allegri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.