Përjashtimi i Spahos, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren: Hajdutë, kriminelë

Kliko per me shume info

Pas ndërprerjes dhe më pas përjashtimit të deputetit demokrat Edmond Spaho, PD ka bllokuar foltoren e Kuvendit.

Teksa mazhoranca ka vijuar diskutimet nga vendi, PD thërret njëzëri “hajdutë, krimnelë”.

Kliko per me shume info

Edmond Spaho u përjashtua pasi gjatë fjalës së tij nuk u ndalua tek ceshtjet e rendit të ditës, por nisi të flasë për ekstradimin e Nazer Seitit.

Nisur nga kjo, kryeparlamentari Ruçi i ka ndërprerë fjalën. Por kaq ka mjaftuar që deputetët demokratë të ngrihen dhe të bllokojnë foltoren e Kuvendit.

Pasi i ka paralajmëruar disa herë, Ruçi ka përjashtuar nga seanca e sotme deputetin demokrat Edmond Spaho.

“Sipas nenit 65 do t’ju jepet masa, paragrafi i fundit, masa disiplinore e përjashtimit nga seanca bëhet me sanksione financiare të një dite të pagës. Zoti Spaho përjashtohesh nga seanca për një ditë. Pushim!”, tha Ruçi./LAJMIFUNDIT.AL/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.