Pas Shkëlzen Berishës, tjetër dëshmitar VIP në prokurori për privatizimin e CEZ

Kliko per me shume info

Ish ministri i Ekonomisë dhe Bujqësisë gjatë qeverisjes Berisha, Genc Ruli është thirrur për të dëshmuar në Prokurori për aferën e CEZ-it.

Mësohet se Ruli do të pyetet si person që ka dijeni për privatizimin e CEZ-it.

Kliko per me shume info

Më herët prokuroria ka marrë në pyetje djalin e ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berishën, si dhe ka dërguar letërporosi në Francë, ku është i regjistruar me banim shtetasi Nuel Kalaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.