Paralajmërimi i fortë i LSI-së: Dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!

Kliko per me shume info

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook kërkon anulimin e marrëveshjes së bashkëpunimit mes Prokurorisë dhe policisë. Duke iu drejtuar qeverisë, Vasili bën edhe një paralajmërim duke thënë se dita e gjykimit vjen shpejt.

STATUSI I PLOTE

Marreveshjen Marku -Xhafaj anullojeni, mbroni veten te pakten, dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!…

Kliko per me shume info

Trafiku i droges ka tashme mburojen e vet ne drejtesi, marreveshjen Marku-Xhafaj.
Kryeministri, qe udheheq vetë drogen i ka emeruar po vetë keta te dy, pra jane te tre pjese te se njejtes kauze te zeze.
Kryeministri ka shkaterruar zgjedhjet e 25 qershorit dhe i tha policise flakni uniformat dhe beni vota per Partine Socialiste. Eshte kallezuar kryeministri ne Prokurorine e Pergjithshme dhe eshte mbyllur meqe medemek kishte kerkuar falje ne Facebook pas kryerjes se nje krimi shteteror shume te rende.
A ka guxim ta komentoje Xhafaj kete veper penale, qe dezintegroi policine, rendin, sigurine publike,sigurisht qe jo.
A ka guxim Marku ta rihape kete dosje te mbyllur turperisht,sigurisht qe jo. Ate 69 votat e rilindjes nuk e kane shpunë aty per te cuar perpara drejtesise kryeministrin.
Po ministren e drejtesise, qe dhunoi kod, ligj e kushtetute e arrestojne dot keta dy te besuarit e kryeministrit?
Po ish ministrin e brendshem te akuzuar nga te gjitha anet brenda e jashte Shqiperise, a e arrestojne dot keta dy besniket e kryeministrit?
Jo dhe jo. Ata jane aty te dy bashke në mareveshjen e turpit per ti mbyllur, per ti mbuluar e per ti groposur keto ceshtje si dhe per te varrosur pa kthim reformen ne drejtesi.
Kjo eshte marrveshje per te arrestuar e perndjekur gjithe shqiptaret, per te ringjallur perndjekjen politike te sigurimit te shtetit dhe per mos denuar kurre trafikantet dhe kryeministrin e tyre.
Anullojeni kete marrveshje kriminale, mbroni veten te pakten, vjen shpejt dita e gjykimit, mos harroni….

1 COMMENT

  1. radhen e keni ju te lsi tani mos u merzit se dhe ty do te vi RRADH DHE JU ,,,,,JENI PARTI HAJDUTESH JU ,,,DHE PARTI KURVASH FLINI NJE HER ME DAJEN NJEHER ME XHAJEN NE SHTRAT JU DUHET ZHDUKUR FARE NGA LIBRI I PARTIVE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.