Pankina e Italisë, Antonio Conte “fiton” balotazhin

Kliko per me shume info

Pankina e përfaqësueses italiane është ende bosh dhe shumë emra të njohur përfliten për t`u ulur në pankinën e të kaltërve.

Federata e Futbollit e Italisë (FIGC) duhet të vendos mes tre (Ancelotti, Mancini, Conte) emrave të mëdhenj për postin e trajnerit dhe sipas “Daily Star” Antonio Conte kuotohet për të marrë “çelësat” e Axurrëve.

Kliko per me shume info

Ish-trajneri i Juventusit, po kalon një periudhë të vështirë në stolit e Chelsea, me blutë që pas 25 javës, janë plot 18 pikë larg Manchester City-t kryesues.

Italia mbeti pa trajner që nga shkarkimi i Giampiero Venturas, dhe gjetja e zëvendësuesittë tij është paksa e komplikuar për shkak se Federata Italiane është momentalisht edhe pa president.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.