VIDEO/ OSHEE ndërhyn me gomone, rikthen energjinë elektrike në Lazarat

Kliko per me shume info

Fshati Lazarat në Gjirokastër ishte ndër zonat e prekura, si pasojë daljes nga shtrati të lumit Drino, ku u dëmtuan dy shtylla të tensionit të mesëm.

Gjysma e fshatit qëndroi për disa orë pa energji elektrike, dhe siç shihet nga pamjet, u desh ndërhyrja me gomone për të kaluar linjën në anën tjetër të lumit.

Kliko per me shume info

Reshjet e dendura të tre ditëve të fundit sollën prurje të ujit në rrjetin shpërndarës të energjisë elektrike, duke ndërprerë dritat në disa zona të vendit.

Duket se përdorimi i gomoneve dhe varkave po bëhet i zakonshëm në kushte evakuimi apo në raste ndërhyrjesh të ndryshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.