“Nuk thua dot se fajin e ka Saliu”, përgjigjet Edi Rama: Ik qetësohu se po punoj ditë e natë

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama është mjaft aktiv në rrjetet sociale dhe shpesh u kthen përgjigje komentuesve në llogarinë  e tij në facebook.

Shumë prej komenteve janë plot ankesa për qeverisjen aktuale, por kryeministri gjen kohë tu përgjigjet disa prej tyre.

Kliko per me shume info

Në statusin e tij të fundit për kanionet e Osumit, një prej qytetarëve nuk i ka kursyer kritikat ndaj Ramës dhe është shprehur se kësaj radhe nuk mund të thotë që fajin e ka Saliu.

Por kryeministri shprehet: “Ilir, qetesohu i dashur, une them te verteten te pelqen ty s’te pelqen ty! Dhe e verteta eshte sic po ta them une, jo sic do ti(!), sepse po, sinjali i pare edhe nga Platforma e Bashkeqeverisjes dhe pastaj folen edhe te tjere! Dhe po, procedura ishte e nisur me kohe, kjo eshte e. verteta, do ti nuk do ti! Sa per Shqiperine ate nuk ma tregon dot as ti dhe askush tjeter, sepse une punoj dite nate, me mish e me shpirt per Shqiperine dhe ishalla e do ti Shqiperine sa e dua une, se me shume nuk ka shans!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.