Nuk iu bind urdhrit të Ramës, biznesmeni nga Tirana e pëson keq

Kliko per me shume info

Efektivët e policisë në Durrës dhe Shijak kanë nisur procedimin penal në gjendje të lirë për dy persona qe kishin lidhje te paligjshme te ujit.
Aksioni per rivendosjen e ligjshmerise ne kete sektor eshte lancuar nga kryeministri Edi Rama i cili u ka kerkuar qytetareve e bizneseve te nenshkruajne kontratet e furnizimit me energji para nisjes se aksionit ne terren.

Shtetasit S.K. 33 vjeç, banues në Tiranë, duket se nuk e ka zbatuar kerkesen e Rames, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga punonjësit e Ujësjellës – Kanalizimeve Durrës në biznesin e tij, në fshatin Kërtushaj Ishëm, është konstatuar lidhje e paligjshme e ujit”.

Kliko per me shume info

Të njëjtën shkelje ka kryer edhe shtetasi B.Xh. 52 vjeç, banues në Rrubjekë, i cili në biznesin e tij, në Maminas kishte ndërhyrë në rrjetin e ujit të pijshëm.

Materialet ndaj këtyre dy shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkatërrimi i rrjetit të ujësjellësit”, parashikuar në nenin 159 të Kodit Penal.

Para paralajmëroi se nga 1 shkurti kush kapet me lidhje të paligjshme uji do të përballet me pasoja ligjore kanë nxitur qytetarët që të shfrytëzojnë mundësinë e vetëdeklarimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.