Nikolla pranon skandalin: U kërkoj falje pedagogëve për vonesën e rrogave

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka pranuar problematikën e krijuar me pagat e pedagogëve të universitetit shtetëror në vend.

Në një konferencë për arsimin në Tiranë ajo pranoi realitetin dhe tha se u kërkon falje pedagogëve për vonesën e pagave të tyre që nga muaji janar.

Kliko per me shume info

Nikolla ka shtuar se institucionet po ëjnë maksimalisht detyrën për të zgjidhur sotuatën në fjalë.

LEXO EDHE:  Saimir Tahiri rikthehet në Kuvend, pritet të mbajë fjalim, gazetarët e pysin: I trembesh arrestimit?

Se paku dy pedagoge, kane denoncuar dje publikisht faktin se nga janari nuk marrin pagat duke e konsideruar kete mes te tjerash edhe si nje presion apo si nje provokim qe u behet nga ana e qeverise./lajmifundit.al

Pedagogët mbeten pa rroga, reagon zv.Dekani i Filologjikut: Test nënshtrimi i qeverisë

Gruaja pedagoge e ish-deputetit të PD trondit vendin: Po kërcënohemi, kjo s’ka ndodhur në 23 vite

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here