Ngeli në provimin e patentës, 21 vjeçari shqiptar dhunon pedagogun italian

Nuk e kaloi dot provimin e kursit të drejtimit të mjetit dhe shkoi me zemërim duke goditur në kokë pedagogun e testimit. Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme në La Spezia, në Brescia.

Protagonist i agresionit – shkruan Il Giorno – është një 21-vjeçar shqiptar i cili ishte i zemëruar me rezultatin negativ të marrë në provim. Në vend të kësaj, përveç një grupit nga karabinierët e Brescia-s, u dërgua edhe një ambulancë.

LEXO EDHE:  Ndërron jetë në moshën 91-vjeçare Liri Belishova, personazh i njohur i diktaturës
Kliko per me shume info

Mësuesi i testimit i sulmuar fillimisht refuzoi transportin në spital, por më pas shkoi në dhomën e emergjencës të spitalit Omedove, ku mori një prognozë pesëditore.

Ai mund të vendosë nëse do të denoncojë apo jo 21 vjeçarin për goditje të lehtë me dashje.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here