Ngacmonte seksualisht kunatën në Tiranë, ja çfarë rrezikon polici i Lezhës

Kliko per me shume info

Pas arrestimit të një punonjësi policie në kryeqytet për dhunë ndaj bashkëshortes dhe ngacmim seksual ndaj kunatës së tij, Shërbimi për Cështjet e Brendshme dhe Ankesat bën me dije akuzat dhe çfarë rrezikon i prangosuri.

Sipas SHCBA, punonjësi i policisë në Lezhë, shtetasi A. Sh 28-vjeç është arrestuar dy ditë më parë per veprat penale “Dhune ne familje” dhe “Ngacmim seksual” dhe rrezikon deri në 5 vite burg.

Kliko per me shume info

NJOFTIMI I SHËRBIMIT PËR ÇËSHTJET E BRENDSHME DHE ANKESAT
1. Më datë 03.02.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi A.SH, vjeç 28, banues në Tiranë (punonjes Policie ne Lezhe), per veprat penale “Dhune ne familje” dhe “Ngacmim seksual” pasi ka ushtruar dhune fizike ndaj bashkeshortes se tij si dhe dyshohet se ka ngacmuar seksualisht kunaten e tij.

Kryerja e veprave të turpshme me të mitur që nuk kanë arritur moshën katërmbëdhjetë vjeç, dënohet me burgim deri në pesë vjet.

Shtrëngimi ose pengimi për të filluar ose vazhduar bashkëjetesën ose shtrëngimi për të zgjidhur martesën, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim deri në tre muaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.