Manipuloi provat e aksidentit, e pëson keq nënkomisari i Policisë

Kliko per me shume info

Strukturat e SHÇBA-së ekzekutuan vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqesor Tirane per masen e sigurimit “Pezullim nga funksionet publike”, te Specialistit te Hetimit te Aksidenteve prane Komisariatit Rajonal te Policise Rrugore Tirane, n/komisarit O.Gj., per vepren penale “Shperdorim detyre”.

Pas hetimeve 3 mujore te SHÇBA ne bashkepunim me Prokurorine, rezultoi se pas nje aksidenti ne date 12 nentor 2017, oficeri i Hetimit te Aksidenteve, jo vetem nuk ka kryer veprimet proceduriale te domosdoshme, por ka manipuluar provat dhe vendin e ngjarjes.

Kliko per me shume info

Gjithashtu SHÇBA arrestoi punonjesin e Policise Kufitare te Kakavijes, Ilir Osmani. 48-vjeçari u arrestua ne flagrance per “Drejtim mjeti ne gjendje te dehur”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.