Ndotja e ajrit në Kombinat, Malltezi: Vjen një erë e tmerrshme plehrash

Kliko per me shume info

Të gjithë banorët e kombinatit e kanë kuptuar tashme se jeta e tyre është në rrezik përditë e më shumë nga era e keqe dhe tymi që vjen nga pika e grumbulimit të mbetjeve në përfieri të zonës së banuar. Një erë e tmerrshme që shprendahet në darkë e në mengjes, në mesditë e në mesnatë.

Një konstatim të tillë e ka bërë edhe Jamarber Malltezi drejtuesi i departamentit të  mjedisit, pyjeve dhe turizmit në PD I cili ka qenë bashkë me kryetarin e PD Kombinat, Astrit Xake për të shikuar e konstatuar në vend se çfarë ndodh perditë më ajrin që thithin banorët e kombinatit.

Kliko per me shume info

Nw shenimin në faqen e tij në rrjetet sociale ai shkruan: E paimagjinueshme ndotja e ajrit në Kombinat! Vjen një erë e tmerrshme plehrash. Me dukej ekzagjerim nga Astriti. Vjedhin 178 milionë euro për djegësa ndërsa banorët duhet te thithin ajër të ndotur. Por ka që japin jeten pa problem se “Partia ime me helmon”, perfundon Malltezi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.