Ndotja akustike lidhet me sëmundjet e zemrës

Tirana është qyteti më i prekur nga ndotja akustike në Shqipëri për shkak të popullsisë së madhe por edhe trafikutZhurma e përditshme nuk është e keqe vetëm për veshët tuaj.

Por një studim i ri thotë se ndotja akustike është e keqe edhe për zemrën tuaj, shkruan Medical.

Kliko per me shume info

“Nuk ka asnjë dyshim se zhurma ju sëmur”, ka thënë njëri prej hulumtuesve.

LEXO EDHE:  Njihuni me dietën më të thjeshtë në botë!

Njerëzit dhe kafshët të cilët janë të ekspozuar në vazhdimësi në zhurmë, kanë mundësi më të lartë që të preken nga sëmundjet e zemrës, si: rregullimi koronar arterial, hipertensioni arterial, sulmet dhe dështimi i zemrë

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here