Parashikimi i motit, rikthehen reshjet e shiut e dëborës në vend

Kliko per me shume info

Orët e para të ditës do të jenë kryesisht të kthjellëta por duke iu afruar mesditës vranësirat shfaqen në Veri dhe Ultësirën Perëndimore.

Gjatë pasdites dhe mbrëmjes vranësirat fuqizohen në të gjithë vendin duke gjeneruar reshje shiu e dëbore në Veri ndërsa në orët e natës, reshjet shtrihen edhe në zonat Qendrore të Shqipërisë.

Kliko per me shume info

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në orët e para të ditës ndërsa më e ndjeshme rënia do të shënohet gjatë mesditës.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet në 3- 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.