Moti, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për sot

Kliko per me shume info

Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në të gjithë vendin duke gjeneruar shira fillimisht në Perëndim dhe gradualisht në të gjithë vendin.

Gjatë pasdites pritet fuqizim i vranësirave dhe shira me intensitet të dobët deri mesatar në të gjithë territorin ndërsa reshje të pakta dëbore në zonat e thella malore.

Kliko per me shume info

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten me 1 – 2°C gjatë orëve të mëngjesit, ndërsa një rënie e lehtë pritet në mesditë si pasojë e vranësirave të dendura dhe reshjeve.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke bërë që në det dallgëzimi të ngjitet në 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.