Moti, ja si do të jetë koha ditën e premte

Kliko per me shume info

Edhe gjatë ditës së nesërme do të kemi mot të paqëndrueshëm dhe luhatje të temperaturave.,

Ja si e parashikon kohën METEOALB për ditën e nesërme:

Kliko per me shume info

Parashikohen kthjellime dhe vranësira kalimtare qe do te dominojnë në të gjithë territorin deri në mesditë kur vranësirat shtohen në territor duke gjeneruar rrebeshe të shkurtra në zonat Qendrore.

Pasditja e te premtes dhe mbrëmja mbeten me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta por në mesnatë vranësirat mbulojnë të gjithë vendin duke ri-sjellë reshje fillimisht në Jug.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 2°C gjatë mëngjesit ndërsa mesdita do të ruajë vlera termike thuajse konstante.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.