Moti i keq , Taulant Balla tregon gjendjen në Qarkun e Elbasanit

Kliko per me shume info

Mot i keq që ka përfshirë të gjithë vendin ka shkaktuar një sërë problemesh. Sakaq, Sekretari i Përgjithshëm i PS njeherësh deputet në qarkun e Elbasanit tregon gjendjen e shkaktuar nga moti i keq në këtë zonë.

Balla bën me dije se aksi kombëtar Librazhd-Prrenjas është me probleme. Ndërsa jep thekson se siç kanë parashikuar meteorologët reshjet do të vazhdojnë edhe gjatë natës.

Kliko per me shume info

Reagimi i plotë:

Reshjet e dendura të shiut në gjithë Qarkun Elbasan, të cilat siç parashikojnë meteorologët do të vazhdojnë edhe gjatë natës, kanë shkaktuar deri në këtë moment probleme në aksin rrugor kombëtar Librazhd-Prrenjas (ku po punohet aktualisht) dhe në disa akse rrugore rurale.

Situata më e vështirë janë dëmtimet në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike kryesisht në zonat malore:

në Elbasan (njësitë Labinot Mal, Gjinar dhe Zavalinë), në Librazhd (njësitë Qendër, Lunik, Orenjë, Stëblevë, Hotolisht). Punonjësit OSHEE janë në terren për riparimin e defekteve.

Nesër ora 10 mblidhet Shtabi i Emergjencave të Qarkut nën drejtimin e Prefektit Maksim Malaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.