Moti i keq, Shkumbini del nga shtrati, pa energji elektrike disa fshatra

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka rikthyer përmbytjet në disa zona. Raportohet se lumi Shkumbin ka dalë nga shtrati dhe si pasojë ka përmbytur disa toka bujqësore në Elbasan.

Sakaq, aksi Elbasan-Përrenjas ka vështirësi në qarkullim për shkak të rënies së gurëve. Vërshimi i ujit ka shkatërruar një urë në njësinë administrative Hotolisht në Librazhd, urën e Rrethit të bardhë. Si pasojë kanë mbetur të izoluar disa banorë.

LEXO EDHE:  Gjendet një trup i pajetë në liqenin e Ohrit
Kliko per me shume info

Ndërsa disa fshatra mësohet se janë pa energji elektrike në Elbasan.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here