Moti i keq/ Liqeni shkatërron digën në Gjirokastër

Kliko per me shume info

Vijon moti me reshje të dendura dhe në të gjithë vendin janë shfaqur problematika.

Në Gjirokastër, ku reshjet vijojnë me intensitet, liqeni i Viroit ka shkatërruar digën provizore, duke dalë në rrugë e vështirësuar qarkullimin e mjeteve në aksin kombëtar Gjirokastër-Tepelenë.

Kliko per me shume info

Policia orienton qarkullimin me një sens në këtë pjesë të aksit.

Reshjet vijojnë me intensitet prej 24 orësh, ndërsa një pjesë e mirë e qytetit dhe shumë fshatra vuajë edhe mungesën e energjisë elektrike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.