Moti i keq, bllokohet aksi Tepelenë-Gjirokastër

Kliko per me shume info

Reshjet intensive që kanë përfshirë të gjithë vendin kanë shaktuar probleme të shumta në qarkullim ditën e sotme në disa qarqe.

Sakaq, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se aktualisht rruga tek Ura e Viroit në aksin Tepelenë-Gjirokastër është e bllokuar për autoveturat.

Kliko per me shume info

Prurja e ujit nga liqeni që shkarkohet mbi rrugë është rritur dhe pengon kalimin e autoveturave. Ndërsa punonjësit e ARRSH, Policia Rrugore dhe Prefektura po ndjekin nga afër situatën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.