Moti gjatë fundjavës: Ja ku do bjerë borë dhe reshje të dendua shiu

Sonte gjatë natës, vranësira të dendura mbulojnë të gjithë vendin duke sjellë reshje shiu gjatë gjithë së shtunës, në të gjithë territorin, parashikon “Meteoalb”. Ndërsa reshje dëbore priten në 600 m mbi nivel deti.

E diela mbetet me vranësira por reshje më të pakta shiu e dëbore, kryesisht në Jug dhe zonat Lindore.

LEXO EDHE:  Nga nafta te bastet! Qyteti më i varfër i Shqipërisë nën “darën” e kumarit
Kliko per me shume info

Temperaturat do të ulen me 2 – 3°C mesditën e së shtunës ndërsa e diela sjell një tjetër rënie me 2°C në të dy ekstremumet termike të ditës, duke luhatur vlerat e tyre nga –3°C në 12 – 13°C.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here