“Ministrat kanë video të orgjive dhe erotizmave të filmuar nga Balili, ja çfarë bëri Edi Rama”

Kliko per me shume info

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se konfiskimi i pasurive të atij që quhet “Eskobari i Ballkanit”, Klement Balili është ndaluar dhe personi i vetëm që e ka kryer është kreu i ekzekutivit Edi Rama.

Berisha shkruan se nga frika se Klement Balili do zbulonte videot e Ramës dhe të ministrave të tij, ai i ka dhënë “një dorë” të kërkuarit ndërkombëtar për drogë.

Kliko per me shume info

Reagimi i Berishës

Kryegjykatesi dhe kryeprokurori Rama hoqi konfiskimin e pasurive te Eskobarit per shkak te videos se orgjive te tij!

Te dashur miq, ne serine e vendimeve te tij gjyqesore, Edvin Kristaq Rama, pasi u shpall kryegjykates dhe kryeprokuror i narkoshtetit e tij urdheroi heqjen e sekuestros te vendosur me pare mbi pasurite e droges se Eskobarit te Ballkanit, Klement Balili.

Kete vendim Rama e mori pasi Balili i dorezoi Rames nje kopje te tij dhe ministrave te tij aktual te orgjive dhe erotizmave te shfrenuara te filmuara ne mjediset dhe dhomat e te famshmes Santa Quaranta.

Ky akt vjen ne serine e vendimeve te tij te bllokimit te arrestimit te Tahirit, lirimit te Sotos qe transportonte miliona euro se bashku me Saimir Trafikun ne Elbasan, rikthimin e pasaportes se Tahirit, ekstradimin e financierit te bandes se Habilajve qe kishte shprehur gadishmeri te bashkepunonte me prokurorine si deshmitar i mbrojtur i drejtesise.

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt kriminal te Edvin Kristaq Rames dhe ju bej thirrje qytetareve te pregatitemi per revolten me te fuqishme qytetare per permbysjen e narkoshtetit ne Shqiperi. sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.