Miliarderi e dërgon makinën e tij në Mars

Themeluesi i Tesla, Elon Musk ka postuar në rrjetet sociale një animacion mahnitës, duke zbuluar se si ai do të nisë sot makinën e tij elektrike drejt planetit Mars, teksa ajo qëndron në bordin e raketës SpaceX, më e fuqishmja e prodhuar ndonjëherë në histori. në botë.

Miliarderi, i cili është CEO i kompanisë SpaceX të raketave private, tha se anija kozmike e Falcon Space do të mbajë në bordin e saj një Tesla Roadster të kuqërremtë, të vitit 2008 në një udhëtim miliarda vjeçar në hapësirë.

LEXO EDHE:  Enca “shtang” fansat, ja nis twerk-ut me të pasmet gjigante
Kliko per me shume info

Një video e postuar në llogarinë e Musk në Instagram tregon se si super raketa, me një fuqi të barabartë me më shumë se 18,700 avionë, do të ngrihet nga Florida në fluturimin e parë të saj në orën 13:30 .

Tri bërthamat e ripërdorueshme të artizanatit do të ndahen nga moduli kryesor, që përmbajnë makinën e Muskut, pas nisjes dhe kthimit në Tokë, tregon animacioni.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here