Mesazhi i Ambasadës Amerikane për drejtësinë në Shqipëri

Kliko per me shume info

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka vendosur të japë një tjetër mesazh për drejtësinë të shtunë, duke cituar një gjyqtarë të Gjykatës së Lartë në Shtetet e Bashkuara.

Ambasada: Duke cituar një gjyqtar të Gjykatës së Lartë në Shtetet e Bashkuara, Këshilltari Ligjor Rezident Gjon Juncaj u tha studentëve nga Shkolla e Magjistraturës se “etika është të dish dallimin midis asaj që ke të drejtë të bësh dhe asaj që është e drejtë për t’u bërë”. Jeni dakord?

Kliko per me shume info

Pak dite me pare ambasadori amerikan ne Tirane iu adresua politikanevem policeve, gjyqtareve e prokuroreve i zhgenjyer per faktin se ende nuk po shikohen rezultatet e luftes ndaj krimit dhe korrupsionit./lajmifundit.al

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.