Mediat skoceze zbulojnë skandalin, arrestohet një shqiptar, ja çfarë bënte me emigrantët

Mediat skoceze kanë zbuluar skandalin në një kompanie ndërtimi dhe si pasojë është arretuar një shqiptar. Në pranga është vënë Rebani Kupa.

Ky i fundit ishte nënkontraktor në ndërtimin e një qendre panairesh. Mësohet se kompania “Steelfixing LTD” e Kupës kishte lidhje me krimin e organizuar.

Kliko per me shume info

Ministria e Brendshme e Skocisë ka hetuar Kupën dhe kanë spikatur se ky i fundit kishte punësuar emigrantë ilegalë.

LEXO EDHE:  Aksident në Lushnje, humb jetën 48 vjeçari

Sakaq, vlera e ndërtimit të qendrës shkon deri në 333 milionë paund.

Ndërsa një zëdhënës u shpreh se kompania nuk është e përfshirë në krimin e organizuar. “Ne nuk punojmë në kundërshtim me ligjet e punësimit”, shprehet zëdhënësi.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here