Më në fund zgjohet edhe Edi Rama

Kliko per me shume info

Kryeministri i Shqipërisë është zgjuar, 12 orë pas situatës së vështirë që po kalon vendi për shkak të reshjeve të shumta të shiut. Ndërsa në mesnatë uroni ‘mirëmëngjesi’, në mesditën e sotme ka vendosur të bëjë publike ca foto nga situata gjatë natës.

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se shteti është në këmbë, duke iu referuar rasteve të përmbytjeve dhe dëmeve të shkaktuara nga moti i keq në vend.

Kliko per me shume info

Në një postim në Facebook, Kryeministri shkruan se të gjitha strukturat ndodhen në terren për të përballuar situatën e vështirë.

Si zakonisht fotot e bëra publike nga Edi Rama janë të kuruara në mënyrë të veçantë, për të treguar sa më pak të vërtetën e situatës që është në terren.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.