Me 24 kg tritol, hidhen në erë dy ndërtesa në Fier, ja pamjet

Kliko per me shume info

Dy ndërtesa janë hedhur në erë në qytetin e Fierit.
Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka disa ditë që shkatërron ndërtime në Fier, për shkak të rehabilitimit të lumit Gjanica.
Ditën e sotme janë shkatërruar me shpërthim edhe dy ndërtesa të tjera.

Në këtë shpërthim janë përdorur 24 kilogram tritol.
Bashkia e Fierit ka planifikuar rehabilitimin e lumit Gjanica dhe ndërtimin e pedonales së qytetit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.