Marrëveshja e re me Greqinë, historike apo tradhëti?/ Ja si përgjigjet Rama

”Jemi ende në negociata dhe asgjë nuk ka marrë formë përfundimtare lidhur me vendosjen e kufirit ujor me Greqinë.

Jemi në një proces ku po negocionjmë për të mbyllur një proces të qenë hapur për më shumë se tre vite…”,

Kliko per me shume info

Ka qenë përgjigja që ka dhenë kryeministri Edi Rama i qenë prezent në studion e emisionit “Real Story” të televizionit “Vizion Plus”.

LEXO EDHE:  Deklarata e Lulzim Bashës për lirimin e 7 kuksianëve

 

Ndërsa drejtuesi i emisionit ka shtruar pyetjen nëse bisedimet me Greqinë për kufirin detar janë “Tradhëti apo sipërmarrje historike”, Kryeministri Rama është përgjigjur se të gjithë ata që e quajnë këtë sipërmarrje “tradhëti”  nuk bëjnë tjetër veçse këndojnë marshin e marrëzisë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here